ازدواجزوج و خانواده

عشق بعد از ازدواج | آیا علاقه بعد ازدواج به وجود می آید

عشق بعد از ازدواج باعث حفظ و بالاتر رفتن کیفیت رابطه می‌شود. برخی از افراد بعد از ازدواج به طور کلی احساسات و علاقه خود را به طرف مقابل از دست می‌دهند. این مورد نشانه خوبی نیست. از طرفی گاهی بعضی از زوجین، بعد از ازدواج به همسر خود علاقمند می‌شوند. این مورد بیشتر در ازدواج‌های سنتی یا حتی اجباری دیده می‌شود. به طور کلی ازدواج با عشق بسیار خوب است. اما برخی افراد در شناخت احساسات خود دچار مشکل شده و عشق را اشتباه می‌گیرند. از طرفی برخی تصور می‌کنند که ماهیت عشق، احساساتی شدید و کوتاه مدت است و طبیعی است که از بین برود. و یا ازدواج عشق را از بین می‌برد. اما همه اینها به علت نداشتن شناختی درست در مورد عشق و ازدواج است.

برای دریافت مشاوره در زمینه عشق بعد از ازدواج می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

عشق بعد از ازدواج

عشق بعد از ازدواج، به دلایل مختلف ایجاد می‌شود و یا حتی از بین می‌رود. که باید این عوامل شناسایی شده و برای بالا بردن کیفیت رابطه، تلاش کرد. برخی از افراد با اینکه بعد از ازدواج به طور کلی احساس خود را به طرف مقابل از دست می‌دهند؛ اما بازهم به زندگی مشترک ادامه داده و به این وضعیت عادت می‌کنند. اما با این شرایط احتمال بروز آسیب هایی به زوجین وجود دارد. به همین دلیل بهتر است در این مورد حساس باشند و احساسات خود را نادیده نگیرند. برخی ، بعد از ازدواج دیگر تلاشی برای رابطه خود نکرده و تنها به این وضعیت، ادامه می‌دهند. برای جلوگیری از بروز پشیمانی از ازدواج کلیک کنید.

دلیل از بین رفتن عشق بعد از ازدواج چیست؟

از بین رفتن عشق بعد از ازدواج

طبیعی است که بعد از ازدواج و مواجهه زوجین با مشکلات، احساسات آنها کمی فروکش کند. اما گاهی شرایطی در رابطه ایجاد می‌شود که افراد به طور کامل علاقه خود را نسبت به طرف مقابل از دست می‌دهند. این مورد برای بسیاری از افراد ترسناک است. اما با شناسایی دلایل و عوامل موثر بر این موضوع، می‌توان تا حد زیادی از، از بین رفتن عشق بعد از ازدواج، جلوگیری کرد. برای اطلاع از نشانه های ازدواج موفق کلیک کنید.

⭕مشکلات مالی

افرادی که ملاک اصلی آنها برای دوست داشتن و حتی ازدواج، مسائل مالی است. بعد از ازدواج، با بروز مشکلات مالی، نسبت به طرف مقابل خود سرد شده و عشق بعد از ازدواج برای آنها از بین می‌رود. اما باید قبل از شروع زندگی مشترک این نکته را در نظر بگیرید که افراد باید در هنگام سختی ها نیز کنار یکدیگر بوده و خود را برای چالش ها آماده کنند.

⭕محبت نکردن به یکدیگر

برخی از زوجین تصور می‌کنند که ابراز علاقه و محبت کردن، تنها برای روزهای اول آشنایی و ابتدای رابطه است و بعد از ازدواج دیگری لزومی به اینکار وجود ندارد. اما افراد باید همواره حتی بعد از ازدواج نیز علاقه و محبت خود را به روش های مختلف نشان داده و تلاش زیادی در این زمینه کنند. حتی گاهی زوجین به ندرت با یکدیگر در مورد مسائل مختلف صحبت می‌کنند. این موضوع با حضور فرزندان تشدید شده و آنها دیگر هیچ زمانی را به رابطه خود اختصاص نمی‌دهند. برای اطلاع از دلایل پشیمانی بعد از عقد کلیک کنید.

⭕ناتوانی در حل مشکلات

مشکلاتی که بعد از رابطه ایجاد می‌شوند؛ نیاز به مهارت هایی برای حل شدن دارند. اگر زوجین این مهارت ها و توانایی حل مشکلات را نداشته باشند؛ مشکلات به صورت حل نشده باقی مانده و به صورت شدید تر بروز می‌کنند. حل تعارضاتی که در رابطه ایجاد می‌شوند نیاز به همکاری دو نفر داشته و افراد باید مسئولیت پذیر باشند. حتی همراهی افراد در حین بحران ها نیز سبب افزایش عشق بعد از ازدواج می‌گردد.

چگونگی ایجاد عشق بعد از ازدواج

ایجاد عشق بعد از ازدواج

از طرفی برای افزایش میزان عشق بعد از ازدواج و یا حتی ایجاد آن نیز راهکارهایی وجد دارد که زوجین با استفاده از آنها می‌توانند رابطه بهتری را با یکدیگر تجربه کنند. برخی از این راهکارها شامل موارد زیر می‌شوند.

✅ارتباط فیزیکی

به طور کلی داشتن ارتباط فیزیکی یکی از ابعاد مهم و اساسی زندگی مشترک است. این ارتباط می‌تواند در آغوش گرفتن همسر و یا حتی رابطه جنسی باشد. اما این روش در مورد عشق بعد از ازدواج، بسیار موثر بوده و به زوجین کمک زیادی می‌کند. اینکار هم به صمیمیت بیشتر منجر می‌گردد و هم بر احساسات شخصی افراد بسیار تاثیر می‌گذارد.

✅درک تفاوت ها

به طور کلی وقتی دو نفر با یکدیگر ازدواج می‌کنند؛ تفاوت های زیادی در زمینه های مختلف دارند. حتی گاهی این تفاوت های منجر به از بین رفتن عشق بعد از ازدواج می‌گردد. اما افراد باید فارغ از هر چیزی بر شباهت ها نقاط مشترک تمرکز کرده و بر روی تفاوت ها نیز کار کنند. این موضوع به معنی تغییر دادن خود نیست. اما افراد در زندگی مشتر باید در مواردی کوتاه آمده و گذشت داشته باشند. همچنین نیازها و خواسته های طرف مقابل را نیز در نظر بگیرند.

✅پذیرش شرایط

پذیرش شرایط موجود تا حد زیادی در ایجاد و یا حتی از بین رفتن عشق بعد از ازدواج تاثیر دارد. بهتر است افراد واقعیت را پذیرفته و دست از رویاپردازی و خیالبافی بردارند. گاهی توقعات بیش از حد  و مقایسه بیش از حد او باعث بروز مشکلات بسیار در رابطه می‌گردد. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که شما طرف مقابل را با همین شرایط دیده و پذیرفته اید. امکان تغییر تا حدی وجود دارد؛ اما بهتر است به طرف مقابل فشار وارد نکنید.

✅معاشرت با دوستان و خانواده ها

یکی دیگر از راه های ایجاد و یا افزایش عشق بعد از ازدواج، معاشرت با دوستان و خانواده های یکدیگر است. در این شرایط می‌توانید همسر خود را یشتر شناخته و حتی با رفتارهای او با دیگران هم آشنا شوید. برخی از افراد توقع دارند که طرف مقابل تمام وقت و انرژی خود را برای او  بگذارد. اما اینکار درست نبوده و باعث دلزدگی افراد نسبت به یکدیگر می‌گردد.

✅توجه به نیازها و خواسته های یکدیگر

در یک زندگی مشترکف دو نفر نیازها و خواسته های مختلفی داشته که باید به آنها پرداخته شود. گاهی یکی از زوجین همواره از خودگذشتگی و فداکاری کرده و نیازهای خود را نادیده می‌گیرد. اما در مورد همسر، همواره به او اهمیت داده مسائل او را برطرف می‌کند. فراموش نکنید که باید این مسئله به صورت دو طرفه اتفاق بیوفتد و افراد همه مسئولیت را به دوش یک نفر نیاندازند.

بروز عشق بعد از ازدواج | خوب یا بد؟

اینکه به وجود آمدن عشق بعد از ازدواج خوب یا بد است؛ به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از افراد به دلیل شرایطی در زمان ازدواج هیچ حسی به همسر خود ندارند. اما عد از ازدواج و شناخت بیشتر او به او علاقمند شده و به زندگی خود ادامه می‌دهند. اما برخی نیز این اتفاق نمی‌افتد. برخی معتقد هستند که وقتی عشق بعد از ازدواج ایجاد می‌شود؛ افراد برای مدت زمان طولانی تری با یکدیگر زندگی می‌کنند و ازدواج موفق تری خواهند داشت. اما از طرفی، داشتن احساساتی در زمان ازدواج و شروع زندگی مشترک نیز اهمیت دارد. به همین دلیل بهتر است افراد در این مورد به خوبی فکر کرده و جوانب مختلف آن را در نظر بگیرند. برای اطلاع از عوامل موثر بر عاشقی قبل از ازدواج کلیک کنید.

سخن پایانی

ایجاد یا حتی از بین رفتن عشق بعد از ازدواج یکی از موضوعات مهم در زندگی مشترک است. به طور کلی ایجاد عشق میان دو نفر تا حدی غیرارادی بوده و برای حفظ آن در رابطه باید تلاش کرد. در این مورد عوامل زیادی موثر هستند. طبیعی است که در طول رابطه احساسات افراد دچار نوساناتی شود اما اگر احساس ابی علاقگی برای مدت زمان طولانی ادامه یابد؛ بهتر است افراد در این مورد از یک متخصص کمک گرفته و عوامل به وجود آورنده این شرایط را شناسایی کنند. روانشناس می‌تواند در این زمینه بسیار موثر واقع شده و کیفیت رابطه زناشویی بالا ببرد.

برای دریافت مشاوره در زمینه عشق بعد از ازدواج می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره