خانوادهزوج و خانواده

زن ولخرج | 7 نحوه برخورد با زن ولخرج

زن ولخرج اگر با مرد خسیس ازدواج کند؛ باید از سرانجام این زندگی ترسید. خانم هایی که ولخرج هستند به دلایل مختلفی چنین رفتاری را از خود نشان می‌دهند. اما این ولخرجی همیشه در زمینه پول نیست. ولخرجی بیش از اندازه مشکلات زیادی به همراه دارد؛ همچنین خساست بیش از اندازه هم زندگی را با مشکل روبرو می‌کند. به همین دلیل همیشه باید برای همه رفتارهای خود حد وسط داشته باشیم.

معمولا زن ولخرج از خود نشانه هایی مانند خرجی زیاد، خریدهای بزرگ، اعتیاد به خرید، عدم مدیریت امور زندگی و … دارد. اما این سوال پیش می‌آید که دلیل ولخرجی خانم ها چیست؟ ولخرجی دلایل مختلفی مانند تربیت خانوادگی، طرحواره ها، باور ذهنی و … دارد. و برای برخورد با این خانم ها حتما باید به برخی از نکات توجه کنید. توصیه می‌شود که جهت برخورد با زن ولخرج از روانشناس کمک بگیرید. پس برای دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه زن ولخرج می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

زن ولخرج کیست؟

زن ولخرج کیست؟

یکی از مشکلاتی که بیشتر آقایان از آن گله و شکایت دارند، ولخرجی زن است. همسری که دائم در حال خرید است و موجودی بانکی او همیشه باید شارژ شود، مردان را اذیت می‌کند. یکی از رایج ترین دلیل تنش و چالش ها، مسائل مالی است. که کیفیت زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار می‌دهد. زن ولخرج همیشه حساب بانکی را خالی می‌کند و اجازه سرمایه گذاری به همسر نمی‌دهد.

ولخرجی بیش از اندازه نیز مانند خساست باعث آسیب به روابط می‌شود. برای اینکه از این آسیب ها جلوگیری کنید باید حتما از روانشناس در زمینه برخورد با این افراد راهنمایی بگیرید. برای کمک به شما دوستان نیز در این مقاله راجع به نشانه ها، دلایل و نحوه برخورد با زن ولخرج را توضیح داده ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ازدواج موفق کلیک کنید.

نشانه های زن ولخرج

زن ولخرج همیشه از خود نشانه هایی را بروز می‌دهد. که همسر متوجه ولخرجی او می‌شود. در این بخش مقاله به این نشانه ها اشاره کرده ایم تا شما نیز با خانم های پر خرج آشنا شوید.

🔻 بسیار زیاد از شما خرجی می‌گیرد.

🔻بدون مشورت با شما، خرید های بزرگ انجام می‌دهد.

🔻 قبل از مشاهده قبض ها، آن را فورا پرداخت می‌کند.

🔻چند کارت و حساب بانکی دارد.

🔻 در خانه وسایلی مشاهده می‌کنید که متوجه زمان خرید این وسایل نشده اید.

🔻به خرید اعتیاد دارد.

🔻 در مورد مسائل مالی و خرج های خود علاقه به توضیح و صحبت ندارد.

🔻همیشه موجودی بانکی نزولی دارد.

🔻 همیشه علاقه دارد تا به تنهایی امور زندگی را مدیریت کند.

دلیل ولخرجی زن

همانطور که همه رفتار های ما دلیل مخصوص به خود را دارد، زن ولخرج نیز برای این رفتار خود دلیل دارد. زمانی که دلیل رفتار های او را متوجه شوید راحت تر نیز می‌توانید به درمان بپردازید. در این بخش مقاله به دلایل ولخرجی زنان اشاره کرده ایم.

🔸 باور های ذهنی: برخی از خانم ها این باور ذهنی را دارند که زندگی دو روزه، از زندگی باید لذت برد و … . که همین باور های ذهنی باعث بروز چنین رفتارهایی می‌شود.

🔸 تربیت خانوادگی: همه اعضای خانواده ولخرج بوده اند و فرد این روش را از خانواده خود آموزش دیده اند.

🔸طرحواره: وجود طرحواره شکست، نقص و شرم باعث بروز چنین رفتارهایی می‌شود و فرد اعتیاد به خرید پیدا می‌کند.

🔸 بحران 30 یا 40 سالگی: افراد در این دوره سنی احساس می‌کنند که زشت یا پیر شده اند. بنابراین برای رفع این افکار شروع به ولخرجی می‌کنند.

🔸 اعتیاد به خرید: یکی از اعتیاد های رفتاری، اعتیاد به خرید است که فرد را ولخرج می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه همسر مسئولیت پذیر کلیک کنید.

نحوه برخورد با زن ولخرج

نحوه برخورد با زن ولخرج

برای برخورد با زن ولخرج باید برخی از نکات را رعایت کنید. در این بخش مقاله روش های برخورد با این خانم ها را توضیح داده ایم تا کمتر با مشکل و آسیب روبرو شوید.

📌 با دعوا و لحن بد در رابطه با این موضوع صحبت نکنید

برای برخورد با زن ولخرج، نباید دعوا داشته باشید و با لحن بد حرف بزنید. اگر مکالمه شما برای حل مساله به صورت بازجویی باشد؛ تنش و دعوا را بیشتر نیز خواهد کرد. برای اینکه صحبت های شما کار آمد باشد؛ از لحن محترمانه و خوب استفاده کنید.

📌 الگوی خوبی برای همسر باشید

برای اینکه برخورد با زن ولخرج به بهترین نحو پیش برود، باید الگوی او باشید. باید عادات مالی خود را به درستی انجام دهید و پس انداز خوبی داشته باشید تا همسرتان نیز ترغیب شود.

📌 دلیل رفتارهای زن ولخرج را درک کنید

یکی از روش های برخورد با زن ولخرج، درک دلیل رفتارهای اوست. به دنبال دلیل باشید که چرا او دائم در حال خرید است؟ آیا از قبل ازدواج چنین بود؟ اگر این رفتار از قبل بوده است، بنابراین دلیل به تله های زندگی و تربیت خانوادگی او باز می‌گردد. زمانی که دلیل رفتارهای او را درک کنید، متوجه تمامی واکنش ها و احساسات او خواهید شد. که همین امر نحوه برخورد شما را با آرامش همراه خواهد کرد.

📌 از پول نقد استفاده کنید

استفاده از پول نقد به زن ولخرج کمک می‌کند که مدیریت مالی داشته باشید. زمانی که از کارت عابر بانک استفاده می‌کنید؛ به خوبی متوجه خرج و مخارج خود نخواهید بود. به همین دلیل بهتر است که پول نقد به همراه داشته باشید تا حساب مالی را در دست داشته باشید. و مقدار خرج هایی که دارید به چشمتان بیاید.

📌 روش ابراز محبت را تغییر دهید

زن ولخرج در برخی از مواقع شادی و خوشحالی خود به خرید می‌رود. برای اینکه این میزان را کاهش دهید بهتر است که روش ابراز علاقه خود را تغییر دهید. زمان های خوشحالی همسر در کنار او باشید و کارهای دیگری انجام دهید که جایگزین خرید باشد.

📌 خرج ماهانه را با یکدیگر تعیین کنید

یکی از کارهایی که برای برخورد با زن ولخرج باید انجام دهید؛ تعیین خرج ماهانه است. بودجه ماهانه را یادداشت کنید و بنویسید که چقدر باید پس انداز کنید و چه مقداری را می‌توانید خرج کنید. و به یکدیگر قول دهید که پایبند این قوانین خواهید ماند.

📌 از روانشناس کمک بگیرید

یکی از مهم ترین کارهایی که برای برخورد با زن ولخرج باید انجام دهید، کمک از روانشناس و زوج درمانگر است. با کمک این متخصصین به راحتی ریشه ولخرجی همسر خود را درمان خواهید کرد.

کلام آخر

همانطور که گفته شد؛ زن ولخرج به دلایل مختلفی چنین رفتارهایی را از خود بروز می‌دهد. و برای درمان و آموزش اصولی نیز ما باید از دلایل آنها مطلع باشیم تا با ریشه یابی به حل مشکل بپردازیم. ریشه یابی نیز توسط متخصص روانشناس انجام می‌شود. مرکز مشاوره آواژه به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه زن ولخرج می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی کودک از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 جهت ارتباط با مرکز روانشناسی آواژه تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره