انگیزه و موفقیتروانشناسی فردی

زنان آلفا، بتا و امگا چه ویژگی هایی دارند؟

زنان آلفا، بتا و امگا در روانشناسی زنان صحبت های زیادی شده است. این شخصیت ها امروزه بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است. اما منظور از زنان آلفا، بتا و امگا چیست؟ هر خانمی شخصیت به خصوصی دارد که باعث بروز رفتار های متفاوت می‌شود. شناخت این شخصیت ها به شما کمک می‌کند تا در رابطه با واکنش های خود و دیگران به آگاهانه رفتار کنید.

احتمالا اصطلاح آلفا ، بتا و امگا بارها به گوش تان رسیده؛ اما تعریف دقیق آن را می‌دانید؟ یکی از پررنگ ترین ویژگی های این زنان تقلید نکردن از دیگران است. آن ها به جای پا گذاشتن در جا پای دیگران مسیر منحصر به فرد خودشان را طی می کنند. اگر قصد درونی کردن ویژگی زنان آلفا را دارید می توانید از خدمات مشاوره فردی استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه زنان آلفا، بتا و امگا می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

زنان آلفا، بتا و امگا کیست؟

زنان آلفا، بتا و امگا کیست؟

در جامعه امروزی توجه زیادی به زنان آلفا، بتا و امگا شده است. این 3 تیپ شخصیت در مردان نیز وجود دارد اما ویژگی های آنها متفاوت است. منظور از زنان آلفا، بتا و امگا تیپ های شخصیتی است که در ادامه توضیح داده ایم. این افراد از ویژگی های متفاوتی برخوردار هستند.

شناخت شخصیت زنان آلفا، بتا و امگا باعث می‌شود که در وهله اول خودتان را بشناسید و در قدم بعدی بتوانید از ویژگی های برتر آن ها درونی بکنید.

آشنایی با ویژگی های زنان آلفا، بتا و امگا

تیپ های شخصیتی زنان آلفا، بتا و امگا

در ادامه ویژگی های زنان آلفا ، بتا و امگا را توضیح داده ایم. باید بدانید هیچ کدام نسبت به دیگری برتری ندارند. بلکه هر کدام در جایگاه خاص خودشان می توانند بهترین باشند.

📌 زنان آلفا | زنان آلفا، بتا و امگا

زنان آلفا در گروه خود همیشه پیشرو هستند و از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردارند. خانم های آلفا ارزش خود را می‌دانند و به آن چیزی که هستند می‌بالند. این افراد به احساسات و اعمال خود به خوبی مسلط هستند و زمانی هم که با مسائل پیچیده روبرو باشند، مطئمن هستند که از پس کارهای خود بر می‌آیند.

زنان آلفا همیشه روی افزایش اعتماد به نفس خود کار می‌کنند و همین ویژگی باعث می‌شود که در برابر شرایط سخت بسیار توانا باشند. این خانم ها رهبران بزرگی هستند که همیشه مورد توجه قرار می‌گیرند. و برای انجام هر کاری انگیزه مخصوصی دارند.

خانم های آلفا هر چیزی که نمی‌دانند را آموزش می‌بینند و برای هر چیزی که قصد دارند کسب کنند؛ تلاش می‌کنند. اکثر خانم هایی که مدیر عامل هستند، دارای این تیپ شخصیتی می‌باشند. این خانم ها در هر کاری عالی هستند و به واسطه این اعتماد به نفسی که دارند؛ به موقعیت های بهتری دست پیدا می‌کنند. زن آلفا دارای ویژگی های زیر است.

🔹 با مردم بازی نمی‌کند.

🔹  دیگران را در اطراف خود جمع می‌کنند.

🔹 با قوانین ارزشی خود زندگی می‌کنند.

🔹احتیاجی به قوانین دیگران ندارند.

🔹به هیچ وجه درجا نمی‌زنند.

🔹 پای اعتقادات خود هستند.

🔹 به خانواده وفادار هستند.

🔹در صورت نیاز از هر مانعی گذر می‌کنند.

🔹 به کنترل دیگران نیازی ندارند.

🔹 منظور خود را شفاف بیان می‌کند.

🔹سر سخت هستند.

🔹 دیگران را سرزنش نمی‌کنند.

🔹 همیشه به دنبال خواسته های خود می‌باشند.

🔹هراسی از ریسک ندارند.

🔹 از آسیب پذیری نمی‌ترسند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سیاست های زنانه کلیک کنید.

📌 زنان بتا

زنان بتا نسبت به خانم های آلفا کمتر شناخته شده اند اما ویژگی های مثبت زیادی به همراه دارند. آنها گوش شنوای خوبی هستند، افرادی مهربان، منفعل، خوش گذران و لطیف هستند. زنان بتا به راحتی می‌توانند از درگیری جلوگیری کنند و زمان هایی که از او نظر می‌خواهند؛ سکوت را ترجیح می‌دهند.

زنان بتا در اکثر مواقع مضطرب هستند و احساس می‌کنند که برای انجام کارها خیلی مناسب نیستند. به همین دلیل سعی می‌کنند که با مهربانی توجه دیگران را جلب کنند و برای برقراری ارتباط دوستان زیادی داشته باشند. آنها همیشه قصد کمک به دیگران را دارند تا برای خود دوستان زیادی کسب کنند. اغلب نیز در جستجوی جایگاه کنار دوستان خود هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه برخورد با شخصیت اجتنابی کلیک کنید.

📌 زنان امگا | زنان آلفا، بتا و امگا

زنان امگا خانم هایی بسیار درون گرا، باهوش و رمانتیک هستند. به جای اینکه دایره اجتماعی خود را گسترش دهند؛ ترجیح می‌دهند تنها باشند و جلوی کاناپه دراز بکشند. این خانم ها در برخورد های اول محافظه کار هستند اما زمانی که با کسی دوست می‌شوند؛ راحت از حریم خصوصی خود صحبت می‌کنند.

خانم های امگا آرام هستند و در کنار دیگران حس خود را به خوبی اداره می‌کنند. شاید احساس کنید که این خانم ها احساساتی نیستند اما شخصیتی بسیار حساس دارند. آنها احساس خود را خیلی فوری فوران می‌کنند و به همین دلیل دچار مسائل عاطفی پی در پی می‌شوند. آنها بیشتر اوقات خود را به سرگرمی های هیجان انگیز و مطالعه می‌پردازند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه برخورد با شخصیت وابسته کلیک کنید.

کلام آخر

همانطور که گفته شد؛ زنان آلفا، بتا و امگا سه تیپ شخصیتی هستند که در این مقاله راجع به آن صحبت کرده ایم. هدف از توضیح این تیپ های شخصیتی، شناخت خود و دیگران است. بنابراین اگر قصد شناخت واکنش های خود و دیگران را دارید؛ به شناسایی تیپ های شخصیتی رجوع کنید. برای اطلاع از تیپ های شخصیتی، از روانشناس کمک بگیرید. مرکز مشاوره آواژه به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه زنان آلفا، بتا و امگا می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره