خانوادهزوج و خانواده

بی اعتمادی به همسر | 7 روش رفع بی اعتمادی به همسر

بی اعتمادی به همسر یکی از معضلات در زندگی زوجین است. اما یک پیوند و رابطه عاشقانه به دلیل پیوند بین دو زوج رخ می‌دهد. و یکی از پایه های این رابطه نیز اعتماد است. اعتماد لازمه داشتن یک رابطه خوب است. با اعتماد به هم در موقعیت های مختلف به پیشرفت همسر تان کمک می‌کنید. اعتماد به مرور زمان و با کارهای ساده رخ می‌دهد. شما باید برای کسب این اعتماد کسب تلاش کنید.

اما زمانی که بی اعتمادی به همسر رخ دهد، هرگز نمی‌توان زندگی خوبی را پیش رو داشت. در صورتی که بی اعتمادی وجود داشته باشد؛ ترس جایگزین می‌شود. نظر زوجین نسبت به یکدیگر تغییر می‌کند و شک و شبه جایگزین می‌شود. به مرور زمان زوجین به امتحان یکدیگر می‌پردازند و کم کم از هم فاصله می‌گیرند. به همین دلیل است که اعتماد یکی از پایه های اصلی زندگی مشترک است. اگر نسبت به همسر خود بی اعتماد هستید؛ حتما از روانشناس و مشاورین متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید. برای دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه همسرتان می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه تماس حاصل نمایید. 

بی اعتمادی به همسر

بی اعتمادی به همسر چیست؟

اعتماد یکی از پایه های مهم در زندگی مشترک است. اما دلایل زیادی نیز در بروز بی اعتمادی وجود دارد. بسیاری از افراد به دلیل خیانت و رفتارهای زننده همسر، دیگر نمی‌توانند به او اعتماد کنند. دلیل دیگری نیز وجود دارد که در زندگی های متفاوت، گوناگون است. اما حتما به خاطر داشته باشید که بی اعتمادی به همسر ریشه زندگی را خشک می‌کند و به کل آسیب وارد می‌کند. بی اعتمادی پیامدهای دیگری نیز دارد که گاه جبران ناپذیر است.

به همین دلیل برای رفع بی اعتمادی به همسر باید تلاش کرد. زن و مرد هر دو برای رشد و توسعه زندگی مشترک باید برای رفع بی اعتمادی تلاش کنند. به خود و همسرتان فرصت دیگری دهید و با کمک روانشناس برای بهبودی زندگی کمک بگیرید. در این مقاله روش های رفع بی اعتمادی به همسر را توضیح داده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درستی یا نادرستی چک کردن گوشی همسر کلیک کنید.

دلیل بی اعتمادی به همسر چیست؟

اگر به دنبال رفع بی اعتمادی به همسر هستید؛ در وهله اول باید دلیل آن را بررسی کنید و سپس به دنبال راه درمانی باشید. بی اعتمادی نشات گرفته از دلایل بسیاری است که در این مقاله راجع به آن صحبت کرده ایم.

🔻 خیانت در روابط قبلی

🔻 عدم اطلاع از فعالیت های همسر در صورت عدم حضور شما

🔻 عدم صداقت در زوجین

🔻 همسر خود خواه و مرموز داشتن

🔻 پنهان کاری های همسر

🔻 عدم شناخت دوستان همسر

🔻  دوستی همسر با افرادی که نمی‌شناسید.

🔻 عدم صحبت همسر در رابطه با زندگی مشترک

🔻 دلبری همسر از افراد دیگر

🔻 خیانت به اعتماد شما در روابط گذشته

🔻 رفتارهای خارج از عرف

🔻 رفتارهای پنهانی همسر

🔻 شکست در روابط قبلی

🔻 ورود به حریم خصوصی همسر مساوی با اضطراب فراوان اوست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های از بین بردن ترس از خیانت کلیک کنید.

نشانه های بی اعتمادی به همسر

بی اعتمادی به همسر نشانه های متفاوتی دارد که در افراد مختلف یکسان نیست. در این بخش مقاله شما را با نشانه های بی اعتمادی همسر آشنا کرده ایم تا در صورت مشاهده به دنبال راه چاره باشید.

🔷 همیشه به بدترین ها و اتفاقات منفی فکر می‌کنید. مثلا در صورت عدم پاسخگویی به پیام شما، تصور را بر خیانت می‌گذارید.

🔷 خیلی بی مورد و با شدت بالا حسادت می‌کنید.

🔷 در صورت بی اعتمادی به همسر دائم در حال چک کردن گوشی همراه او خواهید بود.

🔷 همیشه در حال امتحان همسر خود هستید.

🔷 در رابطه با هر اتفاق خیال پردازی می‌کنید.

🔷 بی اجازه به حریم خصوصی او سرک می‌کشید.

روش های رفع بی اعتمادی به همسر

روش های رفع بی اعتمادی به همسر

بی اعتمادی به همسر عواقب و پیامدهای دشواری دارد. در این صورت پیشنهاد می‌شود که حتما از روش های زیر کمک بگیرید تا بی اعتمادی به همسر از بین برود و زندگی شما با مشکل روبرو نشود. این بخش مقاله را به روش های رفع بی اعتمادی به همسر اختصاص داده ایم.

🟠 قبل از ورود به رابطه، از افکار خود مطمئن شوید

برای جلوگیری از بی اعتمادی به همسر، همیشه باید قبل از رابطه از افکار و احساسات خود مطمئن شوید. اگر مطمئن شدید که به طور کامل می‌توانید به همسر خود اطمینان کنید؛ و با کارهای کوچک اعتماد شما را جلب کرده است؛ اقدام به ازدواج کنید. زمانی که شواهد و احساسات شما نشان از بی اعتمادی به همسر است؛ تن به ازدواج ندهید.

برای ازدواج باید به شیوه کاملا منطقی برخورد کنید. تمامی جوانب را بسنجید و سپس ازدواج کنید. زیرا اعتماد پایه اساسی زندگی مشترک است. و بی اعتمادی به همسر زندگی مشترک را به طور کل مختل می‌کند.

🔵 بدون پنهان کاری با یکدیگر صحبت کنید

برای رفع بی اعتمادی به همسر حتما باید پنهان کاری را کنار بگذارید و در کمال آرامش با یکدیگر صحبت کنید. با همسر خود ارتباط بگیرید، مکالمه داشته باشید و در صورت نیاز از روانشناس کمک بگیرید. ارتباط زوجین و بی اطلاعی از فعالیت ها زمانی که وجود نداشته باشد؛ همراه با بی اعتمادی بروز خواهد کرد.

🟢 زندگی روزمره را برای یکدیگر شرح دهید

اینکه زوجین از فعالیت های روزانه هم خبر داشته باشند؛ به رفع بی اعتمادی به همسر کمک می‌کند. در رابطه با کارهایی که در طول روز انجام داده اید با یکدیگر صحبت کنید. اتفاقات روزانه را شرح دهید تا همسر شما نسبت به فعالیت های شما آگاه باشد و حس‌اعتماد در او شکوفا شود.

🟡 رازهای خود را مخفی نکنید

برای رفع بی اعتمادی به همسر باید رازهای خود را مخفی نکنید. زمانی که زوجین رازهای یکدیگر را فاش می‌کنند، بهم نزدیک تر می‌شوند و پیوند قوی تری بین آنها ایجاد خواهد شد.

🟣 ابراز علاقه را فراموش نکنید

یکی از روش های رفع بی اعتمادی به همسر، ابراز علاقه است. بروز محبت و علاقه همیشه به شما کمک خواهد کرد که حس تعلق و دوست داشته شدن را درک کنید. که این حس اعتماد را در شما زنده می‌کند.

⚪ همسرتان را به دوستان خود معرفی کنید

برای رفع بی اعتمادی به همسر، همسرتان را به دوستان خود معرفی کنید. این رفتار احساس وابستگی و تعلق را در همسر شکوفا می‌کند. و به مرور زمان بی اعتمادی او نسبت به دوستان از بین می‌رود.

🔴 وقایع را از دید همسر ببینید

جهت رفع بی اعتمادی به همسر، وقایع را از دید او ببینید. منطقی رفتار کنید و زمانی که سر موضوعات مختلف همسر شما عصبانی می‌شود؛ از دید او نیز بنگرید. در این شرایط او را بهتر درک خواهید کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دلزدگی زناشویی کلیک کنید.

کلام آخر

همانطور که گفته شد، بی اعتمادی به همسر پیامدهای ناگواری را به همراه دارد. به همین جهت پیشنهاد می‌شود که حتما به دنبال رفع این بی اعتمادی باشید. در صورتی که با کمک نکات این مقاله موفق نشدید؛ حتما از روانشناس و مشاورین متخصص راهنمایی بگیرید. مرکز مشاوره آواژه به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه همسرتان می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره