ازدواجخانوادهزوج و خانواده

همسر رفیق باز | چیکار کنم شوهرم دست از رفیق بازی بردارد

همسر رفیق باز یکی از مشکلات رابطه زناشویی است که تاثیرات زیادی بر رابطه دارد. همه افراد قبل از ازدواج دوستانی دارند که احتمالا بعد از ازدواج نیز روابط خود را با آنان حفظ کرده و رفت و آمد می‌کنند. معاشرت با دوستان یکی از نیازهای مهم انسان است که باید به آن توجه کند. اما برخی در این مورد زیاده روی کرده و باعث بروز آسب هایی به زندگی مشترک خود می‌شوند.

معمولا این رفتار میان مردان بیشتر بروز می‌کند و نمی‌توانند تعادل را برای ارتباط با دوستان و خانواده خود حفظ کنند. بهتر است زوجین قبل از انجام هرکاری این نکته را در نظر داشته باشند که در زمان متاهلی باید نیازهای فرد دیگری را نیز در نظر داشته باشند. برای دریافت مشاوره ازدواج کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه همسر رفیق باز می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

همسر رفیق باز

معیارهای افراد در مورد میزان رفت و آمد با دوستان متفاوت است. اما به طور کلی فردی که تنها یک روز در هفته و یا در ماه را به دوستان خود اختصاص می‌دهد؛ همسر رفیق باز محسوب نمی‌شود. اما برخی بسیار در این مورد حساسیت نشان داده و حتی همسر خود را محدود می‌کنند. اما برخورد اشتباه در این مورد، اوضاع را بدتر می‌کند.

فراموش نکنید که نباید بعد از ازدواج تمام وقت خود را به همسر اختصاص داده و با دیگران قطع ارتباط کنید. بلکه باید در حد معمول ارتباط خود را با دوستان نیز حفظ کرده و حتی در این مورد با همسر خود توافق کنید. برای جلوگیری از بروز ترس از ازدواج کلیک کنید.

نشانه های همسر رفیق باز

قطعا همسر رفیق باز نشانه های بارزی دارد که به راحتی قابل تشخیص بوده و حتی قبل از ازدواج نیز می‌توان این مورد را پیش بینی کرد. این رفتارها قطعا بر زندگی شخصی افراد تاثیر گذاشته و باعث ناراحتی همسر می‌شود. برخی از این نشانه ها شامل موارد زیر می‌شوند. برای اطلاع از نشانه های مردان مناسب برای ازدواج کلیک کنید.

📌گذراندن زمان و انرژی زیاد برای دوستان

اصلی ترین نشانه همسر رفیق باز، صرف زمان و انرژی زیاد برای دوستان است. چنین فردی آنقدر که به دوستان خود اهمیت می‌دهد؛ هسر خود را نادیده گرفته و به او توجهی نمی‌کند. این افراد معمولا تمام اوغات فراقت خود را با دوستان گذرانده و هیچ تفریح مشترکی با همسر خود ندارند. آنها حتی از نظر مالی نیز بیشتر برای دوستان خود ارزش قائل می‌شوند و حاضر نیستند این هزینه را برای زندگی مشترک بگذارند.

📌اولویت قرار دادن دوستان

برای همسر رفیق باز، همیشه اولویت دوستان بوده و برای همسر خود  زمان کافی ندارند. آنها مدت زمان زیادی را با دوستان گذرانده و معمولا افرادی خونسردی نیز هستند. فرد متاهل باید اولویت خود را برای خانواده قرار داده و زمانی را نیز برای گذراندن با دوستانش اختصاص دهد. اما چنین افرادی کاملا برعکس عمل می‌کنند. آنها تنها برای مسائل ضروری به خانه آمده و حتی با همسر خود صحبت می‌کنند.

دلایل رفتارهای همسر رفیق باز

دلایل رفتارهای همسر رفیق باز

همسر رفیق باز در بیشتر موارد این رفتار را از دوران مجردی خود دارد. اما در موارد دیگر برخی از رفتارهای همسر و یا شرایط زندگی مشترک سبب بروز این گونه رفتارها می‌شود. بهتر است زوجین در ابتدا علت این موضوع را پیدا کرده و در قدم بعدی برای متوقف کردن آن، اقداماتی انجام دهند. در این قسمت به توضیح این دلایل خواهیم پرداخت.

◀توجه نکردن به همسر

در برخی موارد به دلیل اینکه همسر به فرد کم توجهی می‌کند و یا برای وقت گذرانی با او وقت نمی‌گذارد؛ فرد مجبور است دوستانی پیدا کرده تا نیازهای روانی و عاطفی خود را با آنها برطرف کند. در این شرایط هر دو فرد مقصر هستند. چراکه حتی واکنش مناسب در مقابل بی توجهی به همسر، رفیق بازی نیست. افراد بای در زندگی به یکدیگر محبت کرده و از روش های مختلف ابراز علاقه کنند.

◀ویژگی های شخصیتی

گاهی همسر رفیق باز به دلیل رفتارهای همسرش و یا حتی شرایط تربیتی والدین، این رفتارها را از خود نشان نمی‌دهد. بلکه او به طور ذاتی خوشگذران و هیجان طلب است و نمی‌تواند بر روی یک موضوع تمرکز کند. او حتی بعد از ازدواج نیز به دنبال تجربه کردن تفریحات دوران مجردی بوده و احتمالا این رفتارها تا پایان عمر نیز ادامه می‌یابند. در این وضعیت، تغییر دادن همسر کار دشواری است و بهتر است تنها این موضوع را کنترل کرد.

◀باورهای اشتباه در مورد زندگی مشترک و رابطه

برخی از افراد در مورد زندگی مشترک و رابطه زناشویی باور درستی ندارند و نمی‌توانند بعد از ازدواج به درستی با مشکلات و چالش ها برخورد کنند. برای مثال همسر رفیق باز بعد از ازدواج نیز انتظار دارد که همچنان زمان زیادی را با دوستانش گذرانده و همسر نیز این موضوع را درک کند. معمولا کسانی که قبل از ازدواج پختگی کمی دارند و یا در سنین پایین ازدواج می‌کنند؛ دچار چنین مشکلاتی می‌شوند. برای اطلاع از راه های آمادگی برای ازدواج کلیک کنید.

نحوه برخورد با همسر رفیق باز

نحوه برخورد با همیر رفیق باز

برای برخورد با همسر رفیق باز، راه های زیادی وجود دارد که تا حد زیادی موثر بوده و به افراد کمک می‌کند تا با این شرایط کنار بیایند. در قدم اول بهتر است علت این موضوع را پیدا کرده و متناسب با آن عمل کنند. برای اینکار افراد می‌توانند از یک مشاور نیز کمک بگیرند.

🔶افزایش محبت نسبت به همسر

یکی از این راهکار افزایش محبت و عشق ورزی نسبت به همسر است. همانطور که گفته شد؛ گاهی همسر رفیق باز به دلیل اینکه از همسر خود توجهد کافی دریافت نمی‌کند؛ این رفتارها را از خود نشان می‌دهد. به طور کلی ازدواج و زندگی مشترک نیاز به صمیمیت و محبت دارد. اما بهتر است در این شرایط افراد بروز این رفتارها را افزایش داده تا همسر را نیز برای اینکار ترغیب کنند.

🔶وقت گذرانی بیشتر با همسر

اگر زوجین بتوانند زمان کافی را با یکدیگر بگذرانند و همچنین از راه های مختلف استفاده کنند؛ احتمالا کمتر به معاشرت با دوستان خود علاقه پیدا خواهند کرد. از طرفی حتی با وجود همسر نیز می‌توان با دوستان وقت گذراند. برای مثال از همسر بخواهید که دوستانش را به خانه دعوت کند و یا به صورت خانوادگی با آنها رفت و آمد کنید. در چنین شرایطی افراد هم از دوستان یکدیگر شناخت پیدا کرده و هم می‌توانند مدت زمان بیشتری با یکدیگر باشند.

🔶کمک گرفتن از مشاور

مراجعه به روانشناس و زوج درمانگر نیز می‌تواند در این زمان بسیار موثر باشد. افراد می‌توانند دلایل خود را برای رفیق بازی با مشاور مطرح کرده و از این طریق مشکل خود را حل کنند. روانشناس با ارائه راهکارهایی به هر دو نفر آنها را از این وضعیت نجات می‌دهد. بهتر است زوجین در این مورد همکاری کرده و برای زندگی مشترک خود تلاش کنند.

سخن پایانی

داشتن همسر رفیق باز یکی از شکایاتی است که زوجین مطرح می‌کنند. این موضوع دلایل زیادی داشته؛ اما به هر حال بر زندگی مشترک تاثیر می‌گذارد و موجب دوری زن و شوهر می‌شود. به همین دلیل آنها باید این موضوع را ریشه یابی کرده و در مورد آن اقداماتی انجام دهند. نمی‌توان این موضوعرا به گذر زمان مربوط کرد چرا که در بیشتر موارد، فرد به این رفتارها عادت کرده و حتی برای تغییر رفتار نیز انگیزه ای ندارد. برای کنترل این رفتار راهکارهای متعددی وجود دارد که در متن به آنها اشاره شد. همچنین زوجین می‌تواند از یک مشاور کمک گرفته و در این زمینه با او نیز مشورت کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه همسر رفیق باز می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره