خیانتزوج و خانواده

تکرار خیانت | می ترسم دوباره به من خیانت بکنه

تکرار خیانت یکی از نگرانی های افرادی است که در گذشته در معرض خیانت قرار گرفته اند. این موضوع به ویژه در ازدواج شایع تر است. چرا که به طور کلی فراموش کردن خیانت و یا بخشش آن کار ساده ای نیست. طبیعی است که حتی با وجود بخشش نیز، اعتماد افراد خدشه دار شده و نمی‌توانند به طور کامل به شریک خود اطمینان کنند. ادامه زندگی مشترک بعد از اطلاع از خیانت کار ساده ای نیست و افراد باید در این مورد به خوبی فکر کنند.

خیانت به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد و عوامل زیادی بر آن موثر هستند. اما هیچ یک توجیح خوبی برای تکرار آن نیستند. این موضوع هم برای مردان و هم زنان اتفاق می‌افتد و می‌توان با برقراری ارتباط موثر با همسر و یا تلاش در جهت بهبودی رابطه بر آن فائق شد. برای دریافت مشاوره خیانت کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تکرار خیانت می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه از طریق شماره  02191002360 تماس بگیرید.

تکرار خیانت

قطعا افرادی که یکبار مورد خیانت واقع شده اند؛ همواره به تکرار خیانت فکر کرده و در این مورد حساس می‌شوند. البته احتمال آن نیز دور از انتظار نیست و به ویژگی های شخصیتی همسر بستگی دارد. ادامه زندگی مشترک بعد از خیانت باید با تصمیم دو نفر باشد و هر دو در این زمینه تلاش کنند.

از طرفی ملاک های خیات برای افراد متفاوت بوده و نظرات مختلفی دارند. به همین دلیل زوجین باید در ابتدای زندگی زناشویی در مورد مرزها و خط قرمزهای خود صحبت کرده و این مورد را جدی بگیرند. با کسب آگاهی در این مورد و همچنین کمک گرفتن از مشاور می‌توان از این مورد پیشگیری کرد. برای آشنایی با روش های تست خیانت کلیک کنید.

نشانه های تکرار خیانت

نشانه های تکرار خیانت

خیانت همواره موضوعی بوده که روزی برملا شده و تاثیرات خود را بر رابطه نشان می‌دهد. مخصوصا در صورت اتفاق افتادن این موضوع در گذشته، افراد بیشتر به دنبال نشانه های آن هستند. گاهی برخی زوجین به این دلیل نسبت به همه چیز بسیار حساس می‌شوند و رفتارهای پارانویید گونه از خود نشان می‌دهند. با اینکه بعد از این موضوع باید بیشتر از قبل دقت کرد؛ اما حساسیت زیاد و افراط نیز باعث بروز مشکلات بیشتری می‌گردد. برای اطلاع از انواع آسیب های خیانت کلیک کنید.

💠تغییر رفتار

یکی از نشانه های تکرار خیانت، تغییر رفتار فرد است. او احتمالا اینبار با دقت بیشتری عمل می‌کند و یا از طرفی دیگر شاید دیگر مطلع شدن همسرش برای او اهمیتی نداشته باشد. برخی از مسائل در زندگی مشترک دارای مرزهای مشخصی هستند که با رد شدن از آنها دیگر نمی‌توان مانند گذشته بود. خیانت نیز یکی از این مسائل است. اما به طور کلی خیانت باعث می‌شود تا افراد با احتیاط تر رفتار کنند. آنها احتمالا یا نسبت به همسر خود بیشتر از گذشته محبت می‌کنند و یا به طور کلی نسبت به او بی توجه می‌شوند.

💠عدم صداقت

در واقع دروغگویی و عدم صداقت یکی از بنیان های اصلی تکرار خیانت است. طبیعی است که همسر در مورد مسائل گوناگونی دروغ گفته و سعی در پنهان کردن رفتارش داشته باشد. برای مثال او در مورد ساعت های رفت و آمدش و یا افرادی که ملاقات می‌کند؛ صادق نیست. هیچ فردی به طور مستقیم به خیانت خود اعتراف نمی‌کند و مجبور است که آن را پنهان کند. اما برای شروع یک رابطه، باید رابطه قبلی خود را به طور کامل به اتمام برسانید.

💠تلاش نکردن در رابطه

یکی دیگر از نشانه های بارز تکرار خیانت، بی تفاوتی نسبت به شرایط رابطه و یا تلاش نکردن در رابطه است. طبیعی است که افراد وقتی رابطه تازه ای را آغاز می‌کنند؛ باید وقت و انرژی کافی برای آن بگذارند و دیگر نمی‌توانند مانند گذشته رفتار کنند. آنها حتی دیگر میلی به ادامه رابطه اصلی خود ندارند و همواره به دنبال بهانه ای هستند تا آن را به پایان برسانند.

دلایل تکرار خیانت

دلایل تکرار خیانت

اینکه چرا تکرار خیانت در روابط اتفاق می‌افتد؛ به دلایل مختلفی بستگی دارد. در یک رابطه دو نفر حضور دارند که هر دوی آنها نقشی داشته و به یک اندازه موثر هستند. به همین دلیل نمی‌توان همواره یک نفر را مقصر دانست و یا عوامل دیگر را در نظر نگرفت. برخی از این علت ها شامل موارد زیر می‌شود. برای آشنایی با روش های کشف خیانت همسر کلیک کنید.

📌ویژگی های شخصیتی فرد

گاهی شخصیت مرد یا زن، به گونه ای نیست که نمی‌تواند شخصی را برای طولانی مدت تحمل کند. برخی از افراد به طور ذاتی تنوع طلب هستند و حتی این موضوع را در روابط خود نیز وارد می‌کنند. از طرفی ابتلا به برخی از اختلالات شخصیتی و روانی نیز، بیشتر افراد را مستعد خیانت می‌کند. به همین دلیل اهمیت به سلامت روانی و همچنین خصوصیات اخلاقی یکی از نکات مهم قبل از شروع یک رابطه عاطفی است.

📌باورهای اشتباه

وجود برخی از باورهای اشتباه در ناخودآگاه افراد، باعث بروز تکرار خیانت آنها می‌شود. برای مثال برخی از مردان به تک همسری اعتقاد ندارند؛ همواره تمایل دارند که با زنهای زیادی معاشرت کنند. این باور در فرهنگ های زیادی شایع بوده و مشکلات زیادی را به همراه دارد. اما توسط برخی پذیرفته شده و اجازه تکرار مجدد خیانت را به افراد می‌دهد.

📌انتقام

انتقام از همسر نیز یکی دیگر از دلایل تکرار خیانت است. در این شرایط افراد یا به دلیل یک رفتار اشتباه در همسر خود دوباره دست به خیانت می‌زنند و یا در صورت مطلع شدن از خیانت طرف مقابل، آنها نیز برای قدرت نمایی و انتقام، خیانت را انتخاب می‌کنند. نه انتقام و نه خیانت، هیچ یک رفتارهای درستی نبوده و تنها اوضاع را بدتر می‌کنند.

📌هیجان خواهی

گاهی افراد تنها به این دلیل که از هیجان پنهانکاری و یا برانگیختن شک فرد دیگر، لذت می‌برند؛ دست به تکرار خیانت می‌زنند. آنها حتی از شریک فعلی خود بسیار راضی هستند و یا او را دوست دارند. اما بعد از مدتی رابطه برای آنها شکل یکنواختی گرفته و تمایل دارند تا احساسات جدیدی تجربه کنند.

جلوگیری از تکرار خیانت

بعد از شناسایی نشانه ها و همچنین دلایل تکرار خیانت، بهتر است برای حفظ رابطه خود و همچنین تلاش در رابطه، اقداماتی را انجام دهید. بهتر است زوجین در این شرایط شتابزده عمل نکنند و قبل از هر کاری به خوبی در مورد پیامدهای احتمالی آن فکر کنند. کمک گرفتن از یک مشاور نیز منجر به تصمیمات بهتری خواهد شد.

روانشناس دلیل این موضوع را به دقت بررسی کرده و با ارائه راهکارهایی به دو طرف، به آنها در گذشتن از این بحران کمک می‌کند. طبیعی است که هر دونفر احساسات مختلفی را در این زمان تجربه کنند؛ اما بهتر است بر این اساس تصمیم نگرفته و عوامل بیشتری را در نظر بگیرند. برای اطلاع از عوامل موثر بر زندگی بعد از خیانت کلیک کنید.

سخن پایانی

اگر از تکرار خیانت همسر خود مطلع شده اید؛ بهتر است در این زمان به رفتارهای خود نیز بیشتر فکر کنید. شرایط زندگی مشترک بعد از خیانت بسیار متفاوت می‌شود. به همین دلیل باید بیشتر از قبل نسبت به برخی از موضوعات حساس بود.

از طرفی شاید فکر کردن به این موضوع برای طولانی مدت سلامت روان شما را تحت تاثیر قرار داده و سبب بروز بی اعتمادی و حتی جدایی شود. این در شرایطی است که شاید همسر شما اصلا به انجام دوباره اینکار فکر نمی‌کند. به همین دلیل بهتر است حتما در این مورد از یک متخصص کمک بگیرید و با روانشناس مشورت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تکرار خیانت می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه از طریق شماره  02191002360 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره