روانشناسی فردیمشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی از جمله خدمات مشاوره سودمندی است که به محصلان کمک می‌کند در مسیر دست یابی به اهداف خود، از هر جا امکان دسترسی به متخصصین را داشته باشند و بتوانند از راهنمایی‌ها و پشتیبانی‌های آن‌ها استفاده کنند. در این نوع از مشاوره شما می‌توانید خدماتی نظیر برنامه ریزی تحصیلی را دریافت نمایید و با روش‌های صحیح مطالعه و نکات مهم در مورد تست زنی آشنا شوید. برگزار شدن جلسات به صورت تلفنی این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد که در وقت و هزینه صرفه جویی بیشتری نمایید و در عین حال بتوانید به یک تصمیم آگاهانه برسید. در ادامه به بررسی کامل مشاوره تحصیلی تلفنی خواهیم پرداخت برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

مشاوره تحصیلی چیست؟

مشاوره تلفنی تحصیلی و مشاوره حضوری تحصیلی یکی از خدمات مشاوره و روانشناسی است که به دانش آموزان و دانشجویان کمک می‌کند در مسیر تحصیل، نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند و متناسب با توانمندی‌های خود بیشترین بازدهی را کسب نمایند. دریافت مشاوره تحصیلی در برخی از دوره‌ها نظیر انتخاب رشته دوره متوسطه یا در زمان برنامه ریزی برای کنکور بیش از هر زمانی برای محصلان و خانواده‌های آن‌ها اهمیت پیدا می‌کند چراکه یک مشاور خوب می‌تواند با راهنمایی‌هایش مسیر زندگی فرد را تغییر دهد. برای دریافت مشاوره تحصیلی کلیک کنید.

اهمیت کمک گرفتن از مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری

تحصیل یکی از راه‌های مهم برای دست یابی به موفقیت و جایگاه اجتماعی است. از همین رو اکثر افراد دوست دارند در بهترین دانشگاه‌ها درس بخوانند و بهترین رشته‌های تحصیلی را انتخاب نمایند. با این حال این مسیر، پیچ و خم‌های زیادی دارد و بسیاری از افراد در طول این راه از ادامه دادن آن مایوس می‌شوند یا احساس می‌کنند که از توانایی‌های لازم برای دست یابی به هدف خود برخوردار نیستند.

این در حالی است که عدم بازدهی تحصیلی در بسیاری از مواقع می‌تواند تحت تأثیر عواملی نظیر اضطراب زیاد، برنامه ریزی غلط و روش مطالعه نامناسب باشد. مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری با شناسایی کردن علت مشکل به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید متناسب با توانایی‌های خود به بیشترین بازدهی تحصیلی برسید و اهداف خود را پیگیری نمایید. در واقع ممکن است با ایجاد تغییرات کوچکی در روند درس خواندن تغییرات شگرفی را مشاهده کنید که شما را به وجد بیاورند و باعث شوند انگیزه بالاتری برای دنبال کردن اهداف خود به دست آورید.

مشاوره تحصیلی تلفنی و مزیت‌های آن

مشاوره تحصیلی تلفنی از جمله خدمات مشاوره و روانشناسی است که امکان حمایت و پشتیبانی دائمی را برای محصلان فراهم می‌کند. در نتیجه شما به کمک این روش می‌توانید همواره با مشاور خود در ارتباط باشید و از هرجایی با او تماس بگیرید. از آنجایی که مراجعه حضوری در بسیاری از مواقع بسیار وقت گیر است و این مسئله به خصوص برای دانش آموزان پشت کنکور بسیار اهمیت دارد، دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی این مانع را از میان برداشته و به افراد کمک می‌کند تا بتوانند با صرف کم‌ترین وقت و هزینه خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

خدمات ارائه شده در مشاوره تلفنی تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی نسبت به مشاوره حضوری هیچ گونه محدودیتی در بیان موضوعات ندارد و مشاور در آن به ارائه خدمات گوناگونی می‌پردازد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

– کشف استعدادها و توانمندی‌های منحصر به فرد دانش آموز یا دانشجو

– ارائه برنامه تحصیلی متناسب با ویژگی‌های خاص هر فرد

– کمک به فرد برای داشتن هدف گزینی‌های واقع بینانه

– کمک به محصلان برای شناخت نقاط ضعف خود و آشنایی با روش‌های بر طرف کردن آن‌ها از خدمات ارائه شده در مشاوره تحصیلی تلفنی

– آموزش روش‌های صحیح مطالعه و نکات مهم در مورد تست زنی 

– کمک به محصلان برای کنار آمدن با استرس‌های امتحان

– ارائه جلسات مشاوره انگیزشی برای تقویت روحیه افراد

– کمک به تصمیم گیری بهتر برای انتخاب رشته دوره متوسطه از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی

– کمک به تصمیم گیری بهتر برای انتخاب رشته کنکور و یا تغییر رشته در دانشگاه

– آموزش مهارت‌های سازگاری برای مقابله با بحران‌ها و شکست‌ها تحصیلی

برای دریافت مشاوره در زمینه کودک می توانید از طریق شماره تلفن 02166419012  با متخصصان کودک در مرکز مشاوره روانشناسی صحبت کنید.

سؤالات متداول

– چرا با وجود کمک گرفتن از مشاور تحصیلی بازهم نتایج دلخواه را به دست نمی‌آوریم؟

کمک گرفتن از یک مشاور خوب تنها بخشی از فرایند موفقیت تحصیلی است و همه آن نیست. مشاور تنها می‌تواند بهترین مسیر را به شما نشان دهد اما در نهایت این خود شما هستید که باید تلاش‌های لازم را انجام دهید و برای رسیدن به اهداف خود مداومت به خرج دهید. همچنین بسیار اهمیت دارد که علاوه بر تمرکز بر برنامه ریزی تحصیلی، به وضعیت روحی روانی خود نیز اهمیت دهید و انگیزه‌های خود را تقویت نمایید. در بسیاری از مواقع احساس نداشتن تمرکز، بی‌انگیزگی و در نهایت افت تحصیلی نتیجه اضطراب زیاد یا احساس افسردگی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره