بلاگ

قرص ویاگرا | نحوه مصرف و عوارض قرص ویاگرا

احتمالا قرص ویاگرا یا همان سیلدنافیل آشناترین نام میان داروهایی که برای درمان مشکلات جنسی به کار می‌روند، باشد. مشکلات و ناتوانی جنسی مانند اختلال نعوظ، زود انزالی و … بر اعتماد به نفس افراد در رابطه زناشویی تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل افراد برای از بین بردن این ناهنجاری‌ها به مصرف دارو می‌پردازند. اما توجه داشته باشید که روش‌های موثر دیگری برای درمان مشکلات جنسی وجود دارد. یکی از این روش‌ها شرکت در جلسات مشاوره و مشاوره جنسی است. روانشناس در این جلسات به شما کمک خواهد کرد که بدون استفاده از دارو به درمان مشکلات جنسی خود بپردازید. اگر لازم به مصرف دارو باشد، روانشناس شما را به متخصص اورولوژی جهت تجویز دارو ارجاع می‌دهد. برای دریافت خدمات مشاوره جنسی کلیک کنید.

قرص ویاگرا

سیلدنافیل با نام تجاری ویاگرا و به شکل قرص‌های ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرمی در داروخانه‌ها عرضه می‌شود. ویاگرا از جمله داروهایی است که برای درمان اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی) و زود انزالی به کار می‌رود. گاهی از ویاگرا برای درمان فشارخون شریان ریوی نیز استفاده می‌شود.

البته توجه کنید که قرص ویاگرا تنها به حفظ حالت نعوظ طی رابطه جنسی کمک می‌کند؛ یعنی شما برای داشتن نعوظ باید از نظر جنسی تحریک و بزانگیخته شوید تاویاگرا بتواند اثر خود را طی رابطه اعمال کند. این قرص بر افزایش میل جنسی هیچ تاثیری ندارد.

در گذشته از قرص ویاگرا برای درمان مشکلات قلبی و عروقی مانند فشارخون و آنژین‌ صدری استفاده می‌شد. تحقیقات انجام گرفته نشان داد که‌ویاگرا تاثیری بر درمان مشکلات قلبی ندارد اما عملکرد جنسی مردانی که دچار اختلال نعوظ بودند را تا حد قابل توجهی افزایش داد. پس از آن ازویاگرا برای درمان اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی استفاده می‌شود.

مکانیسم عمل قرص ویاگرا

قرص ویاگرا در دسته دارویی مهارکننده‌های فسفودی‌استراز تیپ ۵ قرار دارد. فسفودی‌استراز آنزیمی است که جریان خون واردشده به اندام تناسلی را کنترل می‌کند. البته این آنزیم در مناطق دیگری از بدن نیز فعالیت دارد. فرد با مصرف قرص ویاگرا آنزیم فسفودی‌استراز را مهار می‌کند. همین امر موجب افزایش خونرسانی به اندام تناسلی شده و به نعوظ فرد کمک می‌کند.

لازم به ذکر است قرص ویاگرا فقط به افزایش نعوظ کمک می‌کند. تحریک و برانگیختگی جنسی برای داشتن رابطه و نعوظ کامل لازم و ضروری است. سه عامل تحریک جنسی، خونرسانی کافی به اندام تناسلی و سیستم عصبی سالم به تاثیرگذاری‌ویاگرا کمک می‌کنند. وجود مشکل در هر کدام از این سه عامل می‌تواند به عدم اثربخشی‌ویاگرا منجر گردد.

چگونگی مصرف و دوزهای مصرفی قرص ویاگرا

دوزهای موجودویاگرا شامل قرص‌های ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرمی است. معمولا اولین دوز مصرفی ۵۰ میلی‌گرم است. اگر مصرف دوز ۵۰ میلی‌گرم برای شما موثر بود، می‌توانید دوزهای بعدی را به ۲۵ میلی‌گرم کاهش دهید. در صورتی که دوز ۵۰ میلی‌گرم موثر نبود یا مدت زمان اثربخشی آن کمتر از ۴ ساعت بود؛ دوزهای مصرفی بعدی به ۱۰۰ میلی‌گرم افزایش پیدا می‌کند.

زمان مصرف قرص ویاگرا

سیلدنافیل یا قرص ویاگرا را تقریبا ۳۰ دقیقه تا یک ساعت قبل از شروع رابطه جنسی استفاده کنید. هم‌چنین به این نکته توجه کنید پس از مصرف قرص ویاگرا، برای ایجاد نعوظ و داشتن رابطه جنسی با کیفیت به تحریک و برانگیختگی نیاز است. بدون تحریک جنسی، قرص ویاگرا تاثیری نخواهد داشت.

عوارض جانبی ناشی از مصرف قرص ویاگرا

بسیاری از کسانی که از قرص ویاگرا استفاده می‌کنند، عوارض جانبی خطرناکی را تجربه نمی‌کنند. پیامدهای جانبی‌ویاگرا معمولا کم است و به همین دلیل استفاده از آن بین افراد محبوبیت دارد.

عوارض جانبی خفیف

  • گرفتگی و احتقان بینی
  • گرگرفتگی و برافروختگی
  • مشکلات بینایی،تاری دید، دیدن هاله نور آبی اطراف افراد و اشیا
  • سردرد، کمردرد، دردهای عضلانی: برای تسکین آن‌ها می‌توانید از داروهای مسکن استفاده کنید.
  • سوء هاضمه و حالت تهوع: معمولا پس از مدتی خودبه‌خود از بین می‌روند‌.

عوارض‌جانبی خفیف ناشی از ویاگرا معمولا پس از مدتی از بین می‌روند؛ اما اگر علائم از بین نرفته و شدیدتر شدند، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض جانبی جدی

این دسته از عوارض رایج نیستند و در موارد نادر رخ می‌دهند. اگر با این علائم و عوارض روبرو شدید، در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک متخصص مراجعه کنید.

افت فشارخون، درد قفسه‌سینه، سکته قلبی و مغزی،تغییر ضربان قلب

پریاپیسم: به نعوظ دردناک و طولانی مدت (بیشتر از ۴ ساعت) پریاپیسم گفته می‌شود. عدم درمان پریاپیسم می‌تواند به بافت اندام تناسلی آسیب وارد کند و موجب اختلال نعوظ دائمی شود.

واکنش‌ها حساسیت و آلرژی: با علائمی نظیر خارش، تورم زبان، گلودرد، گرگرفتگی، قرمزی پوست مشخص می‌شود.

مشاوره قبل از مصرف ویاگرا

به دلیل عوارض ناخواسته زیاد این دارو متخصصان ترجیحا از روش های غیر دارویی استفاده می‌کنند. شما با دریافت مشاوره جنسی به راحتی از خدمات درمان غیر دارویی مجموعه آواژه بهره مند خواهید شد.

برای دریافت مشاوره در زمینه قرص ویاگرا می توانید از طریق شماره 02191002360 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی آواژه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره